Валенсия постигна първи успех в Примера дивисион побеждавайки като гост новака Алмерия с 2:1 в среща от втория кръг.

Фернандо Мориентес се разписа в първите секунди на втората част и изведе прилепите напред. Нердеро изравни за домакините в 63-тата минута, а Морети донесе успеха на Валенсия десет минути преди края на срещата.

Доскорошният отбор на Бернд Шустер Хетафе направи домакинско реми 1:1 с Рекреативо Уелва. Привлеченият от Ливърпул Флоран Синама Пуньол изведе гостите напред в 85-тата минута, а в последните секунди на двубоя Морал спаси от втора поредна загуба тима воден от Михаел Лаудруп.

Новакът Валядолид изпусна да оглави класирането, след като не успя да победи у дома Ла Коруня. Бившият тим на Владо Манчев поведе с гол на Калво в последната минута на първата част, но Таборда изравни за Депортиво в началото на второто полувреме. Сиси даде нова преднина на виолетовите в 71-вата минута, а Рики донесе точката на Ла Коруня.