Валенсия започна участието си в турнира за Купата на Испания с класически успех като гост на УД Логронес. Така „прилепите” могат спокойно да очакват реванша от 1/16-финалите на надпреварата, който ще бъде на „Местая”.

В голмайстори за Валенсия се превърнаха Ариц Адурис, който се разписа на два пъти и Висенте, който пък оформи крайното 3:0.

В друг мач от днес Виляреал се изложи при гостуването си на напретенциозния Поли Ехидо, допускайки изравняване в самия край на двубоя. „Жълтата подводница” поведе с 1:0 минута преди почивката с гол на Алтидор, но домакините стигнаха до равенството чрез Морено в продължението на срещата. Реваншът е на стадион „Ел Мадригал”. Преди две години на същия етап от надпреварата Виляреал допусна унизително поражение с 0:5 от същия противник.