Валенсия постигна класическа победа 3:0 при гостуването си на Алмерия от осмия кръг на Примера дивисион.

Домакините имаха първи възможност да поведат в резултата, когато Мбами остана очи в очи срещу Сесар, но след удара му топката срещна напречната греда.

До края на полувремето обаче Валенсия изцяло контролираше играта и създаде доста опасни положения, които бяха пропилени.

Все пак логичното се случи в 54-та минута, когато Пабло Ернандес центрира в наказателното поле на Алмерия, където Давид Вия засече топката с глава и я прати във вратата на Даниел Алвеш.

В 62-та минута Алмерия остана с човек по-малко на терена, след като вратарят Даниел Алвеш фаулира Пабло Ернандес извън наказателното поле на домакините и съдията му показа директен червен картон.

Гостите удвоиха своята преднина в 74-та минута, когато Пабло Ернандес направи безпомощен влезлия като резерва Естебан.

Крайният резултат в срещата бе оформен от Хуан Мата в 87-та минута, който се възползва от нова грешка в отбраната на домакините.

След тази победа Валенсия се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 15 точки, а Алмерия е на дванадесета позиция с 9 точки.