Валенсия се изравни с Атлетико Мадрид и баските отбори в генералното класиране на испанското първенство, след като спечели регионалното дерби с Леванте с 4:2. "Прилепите" са седми с 26 точки, колкото имат намиращите се пред тях Атлетико, Билбао и Реал Сосиедад.

Леванте поведе бързо с два гола, след като Роджър Марти първо вкара от малък ъгъл в 11-та минута, а след това се разписа и от дузпа в 20-та. Той обаче си вкара и автогол в третата минута на добавеното време в първата част, което даде импулс на Валенсия за пълен обрат.

Кевин Гамейро изравни с глава на празна мрежа след пас на Родриго в 57-та минута и само две по-късно вкара с топовен шут за 3:2. Елизео Фалкон получи втори жълт картон в 74-та минута и остави Леванте с човек по-малко, а Валенсия се възползва секунди преди края на мача с ново попадение. Този път точен бе Феран Торес, който асистира за втория гол на Гамейро. Леванте е 11-и с 20 точки.