Валенсия допусна голяма издънка, след като загуби с 1:2 от Хетафе в мач от 33-ия кръг на Ла Лига.

Хетафе поведе в резултата в 16-та минута, когато Дамиан Суарес комбинира с Лоик Реми, който вкара във вратата на Доменех.

След центриране от корнер в наказателното поле на Хетафе в 26-та минута Неманя Максимович стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Валенсия можеше да изравни резултата в 40-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Хетафе, Симоне Дзадза стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на Гуаита.

Лоик Реми пропусна да вкара втори гол в 47-та минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Доменех.

Хетафе все пак успя да удвои своята преднина в 49-та минута, когато Лоик Реми отбеляза своя втори гол в срещата.

Пред Хорхе Молина се откри отлична възможност в 52-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Валенсия отбеляза почетен гол в 69-та минута, а негов автор бе Родриго Морено.

Валенсия завърши мача с човек по-малко, след като Дани Парехо бе изгонен с директен червен картон в 86-та минута.

След това поражение Валенсия е четвърти в класирането с 65 точки, докато Хетафе е осми с 45 точки.

В друг мач от кръга Еспаньол загуби с 0:1 при домакинството си на Ейбар. Единственото попадение в срещата отбеляза Ломбан в 32-та минута.