Валенсия победи с 3:2 тима на Севиля в първи мач от четвъртфиналите за Купата на Краля.

Успехът за момчетата на Унай Емери дойде доста трудно, като победното попадение за домакините падна едва в 86-ата минута.

Двубоят започна отлично за „прилепите”, които успяха да поведат в резултата още в 5-ата минута след попадение на звездата Давид Вия. Въпреки добрите възможности и за двата тима, до края на първото полувреме нов гол не падна.

Веднага след подновяването на играта тимът на гостите успя да изравни след гол на Луиш Фабиано. Попадението даде импулс на футболистите на Севиля, които в 67-ата минута стигнаха до нов гол и пълен обрат. Точен бе Корейра.

Рубен Бараха отново възстанови статуквото на терена с гол в 84-ата минута, а само две минути по-късно Мата подари победата за Валенсия.