Отборът на Валенсия се наложи с 4:0 над на Гранада в първия си мач от осминафинаите на Купата на Краля. Три гола за успеха отбеляза Алваро Негредо /два, от които от дузпа/, а Родриго добави още един.

Така „прилепите“ взеха комфортен аванс преди реванша, който е на 14 януари от 21.00 часа българско време.

Валенсия имаше значително превъзходство през всичките 90 минути на двубоя, а още в 8-ата минута тимът излезе напред в резултата. Негредо излезе на добра позиция и се разписа за 1:0. В 35-ата минута, след подаване на Мина Родриго удвои – 2:0.

След почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа. Това се случи в 63-ата минута, когато Негредо застана зад топката и безкомпромисно покачи на 3:0.

В заключителните минути на срещата в полза на „прилепите“ бе отсъден нов 11-метров наказателен удар. С изпълнението отново се нае Негредо, който оформи своя хеттрик и направи 4:0.

Същевременно в друг мач от същата фаза Мирандес и Депортиво Ла Коруня не излъчиха победител, като завършиха при 1:1. Мирандес откри чрез Ортис в 25-ата минута, а паритетът бе възстановен от Лопо в 75-ата минута.

Ответният мач е на 12 януари от 21.30 часа българско време.