Валенсия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля след победа с 2:0 над Алкоркон като гост.

"Прилепите" стигнаха до успеха с попадения на Коба Коиндреди и Ману Вайехо в 12-ата и 77-мата минута на срещата.

За топ 16 на турнира се класира и друг представител на елита - Валядолид, който победи с 1:0 като гост Тенерифе.

Единственият гол в мача падна в последната 90-ата минута, когато резервата Фер Нино бе точен с пета.

Изненадата на кръга поднесе третодивизионният Навалкарнеро, който победи с 3:1 елитния Ейбар и го изхвърли от турнира. Йошинори Муто даде аванс на гостите от Ейбар в началото на мача, но след половин час игра Навалкарнеро изравни от дузпа чрез Ману Хаймес. През второто полувреме домакините бяха много по-активни и успяха да стигнат до нови два гола чрез бившия играч на Сарагоса Хуан Еснайдер.

Към следващия кръг продължава и отборът на Бетис, който спечели с 2:0 като гост на Хихон. Серхио Каналес от дузпа в 28-мата минута и Родри в 31-вата вкараха двата гола за севилци, а домакините от Хихон трябваше да играят с човек по-малко от 20-ата минута на мача, когато Марк Валенте получи директен червен картон.