Валенсия записа 11-то равенство в Ла Лига след 1:1 с Реал Валядолид у дома. Момчетата на Марселино имаха голямо игрово преимущество, създадоха доста голови положения, но и пропуснаха и дузпа.

Дани Парехо даде аванс на домакините от "Местая" (72'), но 8 минути преди края Рубен Алкарас даде точка на гостите.

След този хиск Валенсия остава 11-ти с 23 точки, докато Валядолид е 14-ти с 22 точки.

В 52-ата минута Фернандо Калеро спъна Санти Мина и съдията посичи дузпа за домакините. Жорди Масип обаче успя да парира удара на Родриго от 11-те метра. В 73-ата минута “лос че” стигна до така търсения гол. Солер подаде към Парехо в наказателното поле и капитанът на валенсианци реализира ефектен гол, насочвайки под гредата с удар от границата на наказателното поле.

Малко преди края обаче домакините изпуснаха победата, след като Рубен Алкарас вкара страхотен гол с великолепен изстрел от пряк свободен удар.