Валенсия се върна на победния път в Испания след убедителен успех с 3:1 над гостуващия в 9-ия кръг Елче. Така загубата от Ла Коруня в миналия кръг бе бързо преодоляна от „прилепите“.

Пиати центрира хубаво в 13-ата минута и с мощен удар с глава Мустафи откри резултата в 13-ата минута. След още пет падна втори гол във вратата на Елче.

След изпълнение на корнер Парехо бе най-съобразителен на първа греда и реализира отново за Валенсия.

Доброто настроение на „Местая“ бе допълнено от аплодисментите на публиката към новия собственик на клуба Питър Лим, който присъства на трибуните.

В 64-ата минута веселието на стадиона продължи с третия гол във вратата на Елче. Ломбан го вкара в собствената си врата, след удара на Алкасер.

Бившият играч на Левски в състава на гостите Гари Родригес изтърва едно много добро положение за гостите и имаше претенция за дузпа, каквато не съществуваше.

В самия край на мача Джонатас вкара почетен гол за крайното 3:1

Валенсия е трети с 20 точки, непосредствено след грандовете Барса с 22 и Реал с 21, докато Елче е чак 18-и с 5 пункта и под чертата.