Валенсия постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на Спортинг Хихон в мач от петия кръг на Примера дивисион. По този начин „прилепите” оглавиха временното класиране.

Гостите поведоха в 7-та минута, когато Мануел Фернандес центрира от корнер в наказателното поле на Спортинг, където Мехмед Топал бе най-съобразителен и засече топката с глава и я прати в мрежата на Хуан Пабло.

Само три минути по-късно в 10-та минута Ернандес чукна с пета към Мата, който центрира в наказателното поле на Спортинг, където Роберто Солдадо засече топката отблизо и я прати във вратата на Пабло за 0:2.

През второто полувреме домакините имаха няколко възможности, за да се върнат в мача, но така и не успяха да вкарат и претърпяха загуба.

Валенсия оглавява класирането с актив от 13 точки, а Спортинг е на 14-о място с 4 точки .