Валенсия постигна трудна победа с 2:1 срещу гостуващия отбор на Еспаньол в първи мач от 15-тия кръг в Примера дивисион.

„Прилепите” стигнаха до успеха едва в 81-вата минута, след като преди това губеха с 0:1.

В 28-мата минута Роман Мартинес откри резултата след самостоятелен пробив. 11 минути по-късно обаче Франсиско Руфете получи втори жълт картон и по този начин остави съотборниците си с човек по-малко в оставащите 50 минути.

Това се отрази на Еспаньол и съвсем закономерно Раул Албиол в 58-мата минута възстанови равенството с удар от 10 метра.

Победата за „прилепите” донесе Висенте Родригес. Фернандо Мориентес започна атака и изведе Давид Вия отдясно. Нападателят подаде на Висенте, който от малък ъгъл стреля под плонжа на Карлос Камени за 2:1.

Във временното класиране преди изиграването на останалите мачове от кръга Валенсия е на второ място с 30 точки, докато Еспаньол е в зоната на изпадащите с 13.