Валенсия не успя да спечели трите точки при гостуването си на Валядолид и двата отбора завършиха 1:1 в мач от 11-я кръг на испанското първенство. По този начин „прилепите“ останах далеч от четвъртото място в Примера дивисион.

Валенсия игра силно през първото полувреме, но не успя да си подпечата успеха през първите 45 минути.

Гуардадо стреля опасно от фаул в 13-та минута, след което топката срещна напречната греда.

Валенсия успя да поведе в резултата в 14-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Валядолид Али Сисоко стреля отблизо с глава и прати топката във вратата на Дани Ернандес.

Домакините можеха да изравнят резултата в 29-та минута, когато Алберто Буено стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Диего Алвеш.

„Прилепите“ отбелязаха втори гол в 61-та минута чрез влезлия като резерва в началото на второто полувреме Роберто Солдадо, но попадението не бе зачетено заради положение на засада.

Сисоко събори Омар в наказателното поле на Валенсия и съдията Веласко Карбайо посочи бялата точка, а освен това вдигна директен червен картон на френския футболист. Наказателният удар бе реализиран от Виктор Перес в 63-та минута.

До края на мача домакините се опитаха да стигнат до победата, но опитите им бяха доста неуспешни.

Валенсия все още няма победа като гост от началото на сезона.

Валенсия събра 15 точки и е на цели четири от четвъртия Бетис. Валядолид също има 15 точки.