Валенсия продължава стремглавото си спускане надолу по класирането в испанската Примера дивисион.

В мач от 28-мия кръг на Примера дивисион „прилепите” загубиха с 1:2 като домакини на Севиля и останаха на незавидното 10-то място. Тимът обаче най-вероятно ще падне още в класирането след утрешните мачове в Примера.

Севиля пък се изкачи на 4-та позиция с 45 точки, с една повече от 5-тия Атлетико Мадрид, който обаче има мач по-малко.

В герой на днешния мач се превърна Луиш Фабиано, който отбеляза и двата гола за победителите.

Първо в 10-тата минута бразилският нападател откри резултата с изключително красив удар, който остави безпомощен вратаря на домакините Тимо Хилдербранд.

Само 11 минути по-късно. Хесус Навас стреля към вратата на Валенсия, топката срещна тяло на футболист на домакините и попадна в Кейта. Бранителят подаде към Фабиано, който без проблеми направи 2:0 и на практика осигури трите точки за тима.

До края на срещата „прилепите” опитаха да направят обрат, но усилията им стигнаха единствено за почетен гол в 87-мата минута, дело на друг бразилец – Еду.