Валенсия започна успешно новия сезон в Ла Лига с икономична победа с 1:0 на "Местая" над Хетафе в мач от първия кръг. Двата отбора завършиха с по 10 души, като “прилепите” останаха с човек по-малко още в третата минута.

Уго Гийямон получи директен червен картон за фаул срещу Неманя Максимович. Едва няколко минути по-късно "прилепите" получиха право да изпълнят наказателен удар за нарушение срещу Денис Черишев. Зад кълбото застана Карлос Солер, който не сгреши за 1:0. До края на първата част гостите не създадоха нищо интересно пред вратата на Валенсия и резултатът се запази.

След почивката Хетафе заигра по-плодотворно и създаде доста шансове, но нападателите в синьо така и не успяваха да се справят с вратаря Георги Мамардашвили.

15 минути преди края численото равенство се възстанови, след като Ерик Кабако получи втори жълт картон и пое към съблекалните. В крайна сметка "прилепите" удържаха аванса си.