Отборът на Валенсия не успя да победи последния в Ла Лига Алмерия. Срещата завърши при резултат 2:2. "Прилепите" повеждаха на два пъти в резултата, но не успяха да задържат аванса си и позволиха на домакините да вземат едва втората си точка през сезона.

В 14-ата минута "прилепите" поведоха след гол на Диего Лопес. Той остана сам срещу вратаря на Алмерия след двойно подаване в средата на терена и необезпокояван вкара за 1:0 в полза на гостите.

Домакините отговориха час след началото на срещата, когато Серхио Арибас бе точен след разбъркване в наказателното поле.

Равенството не се задържа дълго, тъй като в 63-тата минута Валенсия отново поведе. Този път точен бе Хави Гера, който с плътен шут не остави шансове на вратаря Луиш Максимиано.

Герой за Алмерия обаче се оказа Серхио Арибас, който в 69-ата минута за втори път преодоля Гиорги Мамардашвили, за да оформи крайното 2:2.