Отборът на Валенсия не срещна особени трудности и победи с 3:1 Осасуна в последен мач от 11-тия кръг в Примера дивисион.

Давид Вия откри резултата в полза на „прилепите” в 12-та минута, а Давид Албелда в 25-та удвои преднината. Карлос Марчена 10 минути след началото на втората част пък сложи точка на спора, като вкара за 3:0.

Лошите новини за Осасуна продължиха, след като Валтер Пандиани остави съотборниците си с човек по-малко заради втори жълт картон. Въпреки това в 68-та минута Масуд вкара почетен гол за своя отбор. В последните секунди Мигел Флано също получи червен картон и така Осасуна трябваше да завърши мача с 9 души.

Във временното класиране Валенсия е на 4-о място с 24 точки, на 4 зад лидера Реал Мадрид. Осасуна пък е на 13-а позиция с 12.