Отборът на Валенсия  зареди второ поредно реми в испанската Ла Лига. В мача от 35-ия кръг „прилепите“ на своя „Местая“ направиха 0:0.

Така след като си поделиха по точка Валенсия е четвърти с 67, а Ейбар е 12-и с 44.

Първото полувреме премина без много опасни положения и пред двете врати. В 12-ата минута домакините организираха първата по-интересна атака. Шанс да стреля се разкри пред  Родриго, който бе направи самостоятелен пробив, но прати топката покрай вратата.

В 38-ата минута Ейбар получи право да изпълни фаул. Педро Леон изпълни, като прати топката към горния ляв ъгъл. Вратарят обаче плонжира и изби.

Валенсия Ейбар

източник: БГНЕС

След почивката Родриго стигна до една топка в наказателното поле и след като прецизно овладя, нанесе удар по земя, който обаче бе отразен.

Симоне Дзадза реализира в 70-ата минута, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада.

Така до края на мача двата тима бяха заключили вратите си и срещата завърши при нулево реми.