Валенсия победи трудно Рекреативо Уелва с 1:0 като гост и изпревари Барселона в класирането на испанската Примера дивисион.

Давид Вия отбеляза единствения гол в двубоя още в шестата минута, оползотворявайки прекрасно подаване на Карлос Марчена, като това бе и единствения удар в рамките на вратата, който прилепите отправиха за цял мач.

Срещата ще се запомни с безобразното съдийство на арбитъра Тейшейра Витиенес Фернандо, който показа цели 13 жълти картона, както и червен картон на Карлос Мартинс от Рекреативо в 85-ата минута, след като вече беше изгонил от пейката и треньора на домакините Виктор Муньос в края на първата част. Освен това реферът отмени два гола на Валенсия заради засади.

Прилепите вече е на трета позиция с 15 точки, колкото има и втория Виляреал, но жълтите подводници са с по-добра голова разлика. Начело е Реал Мадрид с 16 точки, а Барселона е на четвърто място с 14. Рекреативо е десети с осем точки.