Валенсия успя да спечели точка при домакинството си на Валядолид, след като на два пъти трябваше да догонва в резултата. Двубоят от 13-я кръг на Примера дивисион, който се игра на стадион „Местая“ завърши 2:2, а гостите могат да съжаляват за изпуснатите три точки.

Мачът започна много обещаващо за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 4-та минута, когато вратарят на Валядолид Марио фаулира Бараган в наказателното поле на гостите и съдията Делгадо Ферейра посочи бялата точка. Евер Банега стреля от бялата точка, но много неточно и високо над напречната греда в аут.

Валядолид поведе в резултата в 9-та минута, когато Алкатрас центрира в наказателното поле на Валенсия, където Хави Гера засече топката с глава и я прати във вратата на Гуаита.

Валенсия успя да изравни резултата в 29-та минута, когато Дарлон Пабон се възползва от грешка в защитата на Валядолид и вкара за 1:1.

Валядолид отново излезе напред в резултата в 50-та минута, когато Алкатрас не сбърка и вкара във вратата на Валенсия.

Даниел Парехо можеше да изравни резултата в 56-та минута, но след удара му топката разтресе гредата.

Валенсия стигна до изравнителен гол в 76-та минута, когато Каналес подаде към Фегули, който отблизо бе точен за 2:2.

Валенсия заема девета позиция със 17 точки, докато Валядолид е на петнадесето място с 12 точки.