Валенсия започна с победа 2013 година, след като победи трудно с 2:1 като гост Гранада, въпреки че губеше в резултата след първия час игра в двубоя от 18-ия кръг на Примера дивисион.

През първото полувреме гол не падна, но домакините останаха с човек по-малко в 34-ата минута, когато Микел Рико бе изгонен за втори жълт картон.

Влезлият като резерва на почивката Брайън Ангуло даде преднина на домакините в 50-ата минута, след само четири минути на терена.

Валенсия изравни в 60-ата след точен изстрел на бразилеца Жонас, когато се възползва от асистенция на Пабло Пиати.

Осем минути преди края на срещата аржентинецът Пиати направи обрата пълен и вкара победен гол за прилепите, правейки така, че и трите попадения в този двубой да са дело на южноамериканци.

Успехуъ изкачи Валенсия на седмо място в Испания с 27 точки от 18 мача. Гранада е на 15-а позиция и има само точка повече от намиращия се в зоната на изпадащите тим на Еспаньол.