Валенсия победи Севиля с 3:1 в дербито на кръга в Примера дивисион, и така борбата за третото място в Испания все още продължава. С тези три „прилепите” събраха вече 52 точки, докато Севиля е с 57. И двата отбора нямаш шанс да застигнат лидерите Барселона и Реал Мадрид, които са далеч напред.

Срещата на „Местая” бе наситена с много емоции, а реферът вдигна 13 жълти и един червен картон, и даде две дузпи в полза на домакините. Жулиен Ескюде откри резултата в деветата минута, и Севиля задържа преднината си до самия край на първото полувреме. Ескюде бе точен с глава, след центриране от корнер, а гостите доминираха през първата част.

Точно преди почивката обаче Адриано извърши много грубо нарушение срещу Давид Вия и получи директен червен картон. Минута по-късно Мата бе фаулират от Ескюде в пеналта, а Вия изпълни точно дузпа за 1:1. Така само за две минути двубоят се промени изцяло и след почивката Валенсия бе отборът, който наложи своето темпо и постигна целите си.

В 82-та минута домакините получиха правото да изпълнят още една дузпа, когато Фернандо Наваро игра с ръка в наказателното поле. Освен всичко друго, след протестите си, вратарят на Севиля Андрес Палоп получи петия си жълт картон и няма да играе срещу Барселона. Реферът Васкес пък спести изгонването на Наваро, който вече имаше официално предупреждение. В отсъствието на вече излезлия Давид Вия, зад топката застана Мата и отбеляза за 2:1.

Минути след това и старши треньорът Маноло Хименес бе изгонен от пейката.

В продължението на срещата Пабло Ернандес оформи крайния резултат, след като бе оставен сам от защитата на Севия, и с премерен шут от десетина метра отбеляза за 3:1.

По-рано днес Виляреал стъпи накриво като не успя да победи Валядолид и завърши 0:0.