Отборите на Валенсия и Рекреативо записаха изключително важни победи в борбата си за оцеляване в испанската Примера дивисион.

В мач от 34-тия кръг „прилепите” победиха с класическото 3:0 Осасуна, а Рекреативо се справи с 2:0 срещу вече изпадналия Леванте.

Във Валенсия всичко се реши в началните 20 минути на двубоя, след като първо Рикардо Лопес получи червен картон, а след това Давид Вия от дузпа откри резултата. Хуан Мата удвои преднината на „прилепите” в 52-рата минута, а Хоакин в 83-тата оформи крайното 3:0.

Ерсен Артин и Хавиер Камуняс пък се превърнаха в герои за Рекреативо, след като отбелязаха попаденията за тима от Уелва при домакинския успех срещу Леванте.

4 кръга преди края Валенсия се изкачи на 15-то място с 42 точки, на 4 от 18-тия Сарагоса. Рекреативо е на 17-та позиция с 40 точки, след като преди този кръг бе на предпоследно място.