Валенсия и Реал Сосиедад не успяха да определят победител и завършиха 0:0 в директен сблъсък от 23-ия кръг на Ла Лига между отбори, които преследват класиране в местата даващи право на участие в Лига Европа.

Аднан Янузай отправи опасен удар в 16-та минута, но топката премина встрани от вратата на Нето.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле на Реал Сосиедад, Жофри Кондогбиа стреля с глава, а Херонимо Руи спаси.

Футболистите на Валенсия имаха претенции за дузпа в 42-та минута за игра с ръка на Диего Йоренте. Съдията Лопес разгледа ситуацията с ВАР и прецени, че няма основание да свири такава.

Кевин Гамейро направи сериозен пропуск в 65-та минута.

Денис Черишев центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Родриго засече топката, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Херонимо Руи.

Гонсало Гедеш отправи хубав удар в 88-та минута, но Руи спаси.

Херонимо Руи направи добро спасяване в добавеното време на мача, когато отрази удара на Пичини.

Валенсия и Реал Сосиедад са осми и девети във временното класиране, като и двата отбора имат по 31 точки, но „прилепите“ са с по-добра голова разлика.