Отборите на Валесия и Хетафе не успяха да се победят в мача помежду си от 16-я кръг на Ла Лига. Двата състава завършиха при 2:2, като за „прилепите“ точни бяха Пако Алкасер и Санти Мина, а Пабло Сарабиа и Анхел Лафита реализираха за Хетафе.

Хетафе започна по-силно мача, като Сарабиа откри за гостите след 10 минути игра, след прецизно изпълнен пряк свободен удар – 1:0.

Валесния обаче на чака дълго и възстанови равенството само след 5 минути. Кансело подаде на Пако Алкасер, който се разписа за 1:1.

Хетафе отново излезе напред в резултата в 22-ата минута. Лафита бе точен за 2:1.

В 34-ата минута на терена се появи Мина, който замени Гайа, а минута по-късно реализира за 2:2, след като се оказа чиста позиция.

През втората част двата състава си размениха по няколко положения, като в 76-ата минута на Аваро Негредо излезе на добра позиция, но ударът му не сполучи.

Десетина минути преди края Даниел Парехо отправи хубав удар, който обаче мина в страни от вратата на Хетафе.

В класирането Валенсия е на 7-о място с 22 точки, а Хетафе е 14-и с 16.