Отборите на Валенсия и Алмерия пропуснаха чудесна възможност да оглавят класирането в Примера дивисион.

Двубоят от 2-рия кръг между двата отбора на „Местая” завърши при равенство 2:2, а победа за който и да е от двата отбора щеше да го направи временен лидер в първенството.

Гостите от Алмерия откриха резултата в 21-вата минута с гол на 19-годишния аржентинец Пяти. Алварес стреля опасно, а вратарят на Валенсия Ренан се намеси неуверено и боксира топката, която попадна в Пяти и младокът от близко разстояние вкара за 1:0.

Комбинация между двамата централни бранители на „прилепите” доведе до изравняването. В 35-тата минута Раул Албиол от аутлинията върна топката към Алексис, който вкара с мощен изстрел с левия крак.

До края на полувремето Негредо успя да даде ново предимство на гостите, след като с глава материализира центриране в наказателното поле на Валенсия.

Голмайсторът на Евро 2008 Давид Вия оформи крайното 2:2 с гол в 69-тата минута.

Във временното класиране двата отбора са на 3-то и 4-то място с по 4 точки. Лидер и единствен отбор с пълен актив от 6 точки остава Еспаньол.