Валенсия оглави класирането в Примера дивисион след 5-тия кръг. „Прилепите” победиха Депортиво Ла Коруня с 4:2 и събраха 13 точки, колкото има и вторият Виляреал, но с по-лоша голова разлика.

Началото на мача на „Местая” не предвещаваше подобно развитие. В 11-тата минута Пабло Алварес стреля към вратата на Валенсия, топката се удари в Морети и стана неспасяема за Ренан. Единственото, което бразилският страж успя да направи, бе да я довкара в собствената си врата.

Мата успя да изравни в 34-тата минута, след като засече с глава центриране на Хоакин, което остана неразгадано за отбраната на гостите.

4 минути след подновяването на играта Давид Вия даде преднина на „прилепите” след двоен пас с Мата и точен удар, който не остави шансове на Арансубиа. В 68-мата минута пък Хоакин удвои разликата след асистенция на Вия.

В 81-вата минута Вия с втория си гол в мача сложи точка на спора. Фернандес удари греда, топката попадна в Мата, който подаде към голаджията, за когото остана най-лесното.

Гостите все пак направиха загубата си по-почетна 3 минути по-късно чрез гол на Лафита.

Във временното класиране Депортиво е на 13-то място с 5 точки.