Валенсия записа 14-то равенство от началото на сезона в Ла Лига, след като завърши 0:0 при домакинството на Еспаньол от 24-ия кръг на испанския шампионат. Това е второ поредно домакинско нулево равенство за „прилепите“.

Валенсия можеше да поведе в резултата в 36-та минута, когато след удара на Кевин Гамейро топката срещна левия стълб на вратата на Диего Лопес.

Даниел Парехо центрира от корнер в наказателното поле на Еспаньол в 49-та минута, където Есекиел Гарай стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Диего Лопес.

Даниел Парехо отправи много опасен удар в 62-та минута, но Диего Лопес плонжира и спаси.

Футболистите на Валенсия имаха претенции за дузпа в 63-та минута, но след като ситуацията бе прегледана с ВАР, бе преценено, че няма основания да бъде свирена такава.

Еспаньол завърши мача с човек по-малко, след като Хави Лопес бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време на срещата.

Валенсия е осми в класирането с 32 точки, а Еспаньол е тринадесети с 29 точки.