Валенсия победи с 2:0 шампиона на Интер в първи мач от турнира за „Emirates Cup”.

И двата гола в двубоя паднаха през първото полувреме, като бяха дело на Хайме Гавилан и Давид Вия.

Валенсия започна мача по-добре и още в 13-тата минута Гавилан вкара от малък ъгъл след центриране на Рубен Бараха.

Интер имаше възможност да изравни в 37-мата минута, когато Максуел нацели гредата на вратата на Канисарес.

2 минути по-късно Валенсия покачи резултата. Давид Вия отбеляза след прецизно изпълнен пряк совободен удар.

През втората част „нерадзурите” заиграха по-добре и само добрите изяви на Канисарес предотвратиха голове на влезлите на почивката Давид Суазо и Хулио Круз.

Това бе втора контрола за Валенсия в предсезонната подготовка. В първия двубой преди дни испанците не успяха да победят Локомотив София, като завършиха 0:0.

В следващия мач от турнира „прилепите” играят срещу Пари Сен Жермен в неделя, докато Интер ще срещне Арсенал.