Като домакин Валенсия победи с 2:1 Еспаньол в късния съботен мач от Примера дивсион.

Още в шестата минута Дидак Вила направи нарушение в наказателното поле на гостите срещу Деалберт и прилепите получиха дузпа, която Алберто Коста реализира.

Гостите изравниха в 69-ата минута, когата Тиеви Бифума центрира отдясно, в пеналта Ектор Морено стигна до топката и отблизо я прати в мрежата на Диего Алвес.

Роберто Солдадо отбеляза второто попадение за Валенсия 10 минути преди края, след като при центриране от корнер надскочи бранителите на гостите и вкара с глава за 2:1.

Малко след това Мехмет Топал игра с ръка в наказателното поле, но съдията Карлос Карбайо не видя това и не отсъди дузпа за каталунците и всичките три точки останаха на Местая.

Така Валенсия има 30 точки и остана сравнително близо в класирането до лидерите Реал Мадрид и Барселона, които играят един срещу друг в следващия кръг, а в момента имат съответно 37 и 34 точки.