Отборът на Селта Виго очаквано не срещна никакви проблеми в 1/8-финалния реванш от Купата на Краля срещу Валенсия. След категоричния успех в първия мач с 4:1 навън играчите на Едуардо Берицо спечелиха и у дома с 2:1. Така с общ резултат 6:2 те се класират за следващата фаза на турнира.

Всичките голове в срещата паднаха след почивката. В 61-ата минута Джузепе Роси откри резултата за Селта след хубава асистенция на Ненад Радоя. Валенсия отговори почти мълниеносно – само 2 минути по-късно Винисиус Араухо оползотвори по най-добрия начин подаването на Федерико Картабия, за да изравни за 1:1.

Въпреки бързата реакция на „прилепите“, те не успяха да постигнат нещо повече до края, когато падна и победния гол за Селта. Пионе Систо се разписа в третата минута от продължението, за да подпечата окончателно преминаването в следващия етап.

В друг осминафинален реванш Ейбар и Осасуна завършиха 0:0. Така след 3:0 в първата среща Ейбар също продължава във фазата на ¼-финалите.