Отборът на Еспаньол се наложи с 2:0 при гостуването си на Малага в мача от 23-я кръг на Примера дивисион.

Двубоят премина с превъзходство на домакините, които контролираха играта, но така и не успяха да стигнат до гол. Същевременно „лос перикитос“ реализираха попадение при първата си по-сериозна атака. Това се случи в 41-ата минута, когато Силва Севийа изпълни свободен удар, топката намери Гонсалес Алваро, който с глава я насочи в мрежата за 1:0.

След почивката Хуанми направи добър индивидуален пробив за Малага и стреля, но Франсиско Касия се справи.

В заключителните минути на срещата се разиграха и най-вълнуващите събития по терена. Диего Колоти игра с ръка в наказателното поле, а главният рефер посочи бялата точка в полза на домакините от Малага. Грешникът бе изгонен с червен картон, а Нордин Амрабат застана зад топката, за да изпълни дузпата. Ударът му обаче бе твърде слаб и Кико Касия се справи без затруднения.

В даденото от съдията продължение на редовните 90 минути Серхио Гарсия покачи на 2:0 и оформи крайния резултат.

В класирането Малага е 7-и с 35 точки, а Еспаньол е 8-и с 29.