Уеска стартира кампанията си в Примера с успех далеч от дома и то с 2:1 над Ейбар.

Още в 5-ата минута на двубоя Уеска откри резултата след отличен индивидуален пробив на Гаяр, който завърши атаката с превъзходен гол, като и вратарят на домакините помогна за това попадение.

Малко по-късно Дмитрович спаси опасен удар на Чучо, като се реабилитира за грешката си при първия гол на гостите. Домакините отвърнаха с няколко интересни атаки към вратата на Уеска, но в 33-ата минута удар на Бебе беше спасен от вратаря на гостуващия отбор като направи елегантно спасяване.

Уеска увеличи преднината си и поведе с 2:0, след като отново Гаяр засече топката клед центриране от пряк свободен удар.

Домакините увеличиха натиска си към вратата на Уеска, но стигнаха само до 1 гол, който падна в 69-ата минута, след като от няколко метра Ескаланте получи добър пас и матира вратаря на гостите.

Въпреки опитите Ейбар да стигне до точката, това не се получи и Уеска стартира кампанията си в елита с победа и то като гост.