Отборът на Реал Мадрид продължи победния си ход в Примера дивисион и след зимната пауза, след като в първия си двубой в шампионата за новата година победи Сарагоса с 2:0.

Успехът за „белия балет” обаче дойде сравнително трудно, след като Сарагоса се държа изключително добре на негостоприемния „Сантяго Бернабеу”, а на моменти категорично надиграваше своя съперник.

Старши треньорът на Реал Бернд Шустер бе принуден да започне с доста експериментална постройка в защита, след като титулярите му Пепе и Кристоф Метцелдер останаха извън състава заради различни контузии. В центъра на защитата застанаха Сехио Рамос и Фабио Канаваро, а като крайни защитници се изявяваха Марсело и Габриел Хайнце, който пък бе сменен принудително от Мигел Торес още в 16-тата минута.

Изненадващо, първото полувреме премина в по-голямата си част под диктовката на гостите и само добрите изяви на Икер Касияс спасиха домакините от попадение в тяхната врата.

Мадричани все пак успяха да вкарат в 65-тата минута, когато Робиньо центрира в наказателното поле, а обичайният заподозрен Рууд ван Нистелрой откри резултата с глава.

11 минути по-късно самият Робиньо бе в прегръдките на съотборниците си след като отбеляза с прецизен удар след самостоятелен пробив.

След поредната победа Реал отново увеличи преднината си пред втория Барселона на 7 точки. Сарагоса пък е на 10-та позиция с 21 точки.