Хеттрик на Нино донесе успеха с 3:2 на Тенерифе над Хетафе в мач от Примера Дивисион.

Тенерифе победи у дома Хетафе с 3:2 в друг мач от кръга. Леон откри в 10-та минута за гостите от Хетафе, но Нино в 30-та минута възстанови равенството. Отново той в 69-та минута реализира за 2:1.

Каскеро пък върна попадение за гостите в 75-та минута. Нино обаче отново бе точен минута по-късно и подари победата на своя тим, реализирайки хеттрик.

Херес и Расинг Сантандер пък направиха 2:2. Домакините бяха повели с гол на Орелана в 6-та минута, но два гола на Тчите в 43-та и 57-та минути дадоха преднина на Сантандер. Мата в 72-та минута обаче донесе точката на Херес.

Депортиво Ла Коруня и Алмерия завършиха при нулево равенство. Същият резултат се получи и на срещата между Малага и Валядолид.