Христо Стоичков заедно със своя Селта загубиха с 1:2 от Леванте като домакини в мач от 34-тия кръг на Примера дивисион и по този начин се свлякоха на предпоследното място във временното класиране с 30 точки. „Небесносините” са на четири от Атлетик Билбао, които са първият отбор над чертата. Реджи откри резултата за гостите в 38-та минута, а Рига в 51-та удвои преднината им. Почетният гол за тима от Виго реализира Баяно в 65-та минута.

Реал Сосиедад запази шансовете си за спасение живи, след като победи с 3:1 Химнастик като гост в дербито на аутсайдерите. Гаритано, Ковачевич и Ансотеги бяха точни за баските, а Портильо вкара почетния гол за тарагонци.

Атлетик Б и Ла Коруня завършиха 1:1. Мурийо откри резултата за домакините в 57-та минута, но Рики изравни в 64-та. Сариеги от домакините и Капдевия от гостите бяха изгонени.

Сантандер загуби с 0:2 от Майорка. Головете за островитяните отбелязаха Наваро в 52-та минута и Аранго в 59-та.