Руският гранд Спартак Москва се добра до равенство 1:1 със Селта в първата среща между двата отбора в турнира за Купата на УЕФА. Гостите от Испания имаха по-добри възможности по време на мача, но въпреки пропуските постигнаха добър турнирен резултат преди реванша във Виго.

Селта откри в края на първата част след гол на Антонио Нунес, който получи пас от Густаво Лопес. Московчани стигнаха до ремито след гол на звездата Калиниченко. Украинецът отбеляза в 63-та минута след изпълнение на пряк свободен удар, топката рикошира в стената и излъга вратаря на гостите. Гол на Павличенко от Спартак бе отменен през първото полувреме заради засада. Резервата Фернандо Байано пропусна в последните минути да донесе победата за испанците. В края на срещата пролича и липсата на официални мачове за момчетата на Владимир Федотов, испанците влизат в ролята на фаворити преди срещата реванш.