Отборът на Реал Сосиедад постигна ценна победа като домакин на Депортиво Ла Коруня с 1:0. След мача си от 33-я кръг на Примера дивисион Сосиедад заема шеста позиция в класирането с 55 точки, която дава право на участие в квалификациите на Лига Европа.

Това бе втора победа за Реал Сосиедад в последните седем двубоя на отбора.

Тимът на Депортиво Ла Коруня пък е 16-и с 31 точки в акива си към момента.

Победният гол за домакините падна през първото полувреме. В 28-ата минута Уилиан Хосе реализира за 1:0 за Реал Сосиедад.

Иначе още в първата минута Чаби Прието пропусна шанс за Сосиедад, а в 13-ата пак той остана непокрит и стреля от обещаваща позиция, но неточно.

Домакините имаха още един добър шанс в 34-ата минута, когато Иниго Мартинес получи топката и пробва късмета си от около 23 метра, но не успя да преодолее стража на гостите.

През второто полувреме Серхио Каналес също можеше да увеличи аванса на Реал Сосиедад в 86-ата минута, но нацели гредата и в крайна сметка резултатът остана 1:0.