Отборите на Реал Сосиедад и Леганес завършиха 1:1 в двубой от 13-и кръг на Ла Лига. Микел Мерино изведе домакините напред в 63-ата минута, а 15 минути по-късно Юсеф Ел Несири възстанови равенството, което до края остана непроменено.

В 17-ата минута Вилиан Да Силва получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля незабавно. Топката бе насочена към долния ляв ъгъл, но Иван Куеяр демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване.

В началото на второто полувреме Кевин Родригес получи втория си жълт картон в срещата и бе принуден да напусне терена преждевременно.

Микел Мерино откри резултата в 63-ата минута, след като засече топката от ъглов удар, изпълнен от Аднан Янузай, и я вкара в левия ъгъл.

В 78-ата Юсеф Ел Несири връхлетя върху добър висок пас от Роке Меса и с лекота преодоля вратаря с глава отблизо, намирайки долния десен ъгъл.

Въпреки равенството, Реал Сосиедад остава водач в класирането с 23 точки, но и цели 2 мача повече от преките си конкуренти. Леганес пък е на обратния полюс и заема последната позиция в таблицата с 6 точки.