Отборът на Реал Сосиедад спечели с класическото 3:0 при гостуването на Реал Бетис в двубой от 5-тия кръг на испанската Ла Лига.

Баските успяха да надделеят убедително в среща, в която головите ситуации като цяло не преобладаваха. След не особено активна първа част все пак в 43-та минута Порту откри след асистенция на Микел Оярзабал.

През второто полувреме и двата тима трудно успяваха да стигнат до голови положения, като андалусийците имаха претенции на два пъти за дузпа. Такава в крайна сметка обаче получиха гостите, а Микел Оярзабал не сбърка от 11 метра за 2:0.

Две минути преди последния съдийски сигнал Аднан Янузай довърши съпротивата на отбора на Мануел Пелегрини, възползвайки се от подаване на Александър Исак за крайното 3:0.

Така Реал Сосиедад се изкачи на първото място в Ла Лига с актив от 11 точки, докато Бетис остана на 7-та позиция с 9.