В мач от 12-ия кръг на Примера дивисион Реал Сосиедад надви гостуващия Севиля с 2:0. И двете попадения паднаха през второто полувреме.

Мачът започна със спорно положение, при което заради засада бе отменен гол за Севиля на Чиро Имобиле. Италианецът с право протестира, защото съдиите не бяха прави в ситуацията.

Първото полувреме приключи без голове, след като баските имаха по-голямо притежание на топката, а гостите предпочитаха да се защитават.

Второто полувреме продължи по същия начин, докато в последния четвърт час Реал Сосиедад не реши мача в своя полза. Най-напред се разписа Иманол Агирече със страхотно воле, което изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 77-ата минута Чаби Прието вкара втория и решетилен гол за Сосиедад. Той не успя да стреля добре, но и вратарят на севиля не можа да спре топката и тя премина голлинията за 2:0.

Реал Сосиедад е на 14-о място в класирането с 12 точки. Севиля остава десети с 15 точки.