Отборът на Реал Сосиедад успя да постигне пълен обрат при домакинството на Еспаньол, постигайки ценна победа с 2:1 у дома.

Гостите успяха изненадващо да вземат аванс през първото полувреме, след като Давид Лопес отбеляза още в 10-та минута за 1:0.

Радостта на опашкаря в класирането на Ла Лига обаче не издържа натиска на "баските". Първо Вилиан Жозе изравни в 56-та минута, преди Александър Исак да довърши пълния обрат в 84-та минута за крайното 2:1.

В другият ранен мач от деня в Испания Осасуна победи Ейбар като гост с 2:0. Рубен Гарсия беше герой за своя тим, отбелязвайки по един гол в двете полувремена за крайния успех.

Реал Сосиедад заема 7-та позиция в класирането, на 4 точки зад 5-тия Виляреал. Осасуна заема 11-та позиция, далеч от зоната на изпадащи, докато Ейбар е на 7 точки от тази зона, с 36 пункта от 33 мача. Еспаньол изглежда обрече, след като заема последната позиция в класирането с 24 точки, на цели 10 от спасителния бряг.