Отборът на Атлетик Билбао остана непобеден в Ла Лига, ала ремито 1:1 срещу последния във временното класиране Леганес беше с цената на това, че баските загубиха лидерството в първенството след своя мач от 6-и кръг.

Тимът на Гайска Гаритано допусна едва втори гол в мрежата си от началото на сезона, а неговата тежест се оказа доста сериозна. След нулево първо полувреме в Леганес именно Билбао беше тимът, който успя да открие. В 59-ата минута Раул Гарсия изпълни прецизно дузпа, шутирайки с мощ под гредата – 0:1.

Само две минути по-късно обаче домакините изравниха. Оскар Родригес блесна с виртуозно изпълнение на пряк свободен удар, при което изстреля топката над стената и право в горния десен ъгъл. Стражът Ектор Ерерин само изгледа топката, която влетя покрай него за 1:1.

Десет минути по-късно гостите имаха претенции за втора дузпа в своя полза, ала след намеса на системата ВАР реферите прецениха, че нямат основание за такава.

Във временното класиране Атлетик Билбао остана втори с 12 точки, изоставайки на една зад новия лидер Атлетико Мадрид. Леганес от своя страна спечели едва втора точка от началото на кампанията и остава на дъното, макар че и 19-ият Ейбар има само 2 в актива си.