Отборът на Бетис постигна 3-а победа в последните си 4 шампионатни мача, като в 15-ия кръг на Ла Лига срещнаха малко съпротива от гостуващия Райо Валекано. Столичани си тръгнаха бити с 0:2 и остават на предпоследното място в класирането.

Голове през първото полувреме нямаше, най-вече защото Райо успя да окаже доста солиден отпор. На почивката Кике Сетиен очевидно даде нужните напътствия на своите момчета и „зелено-белите” предложиха съвсем друга продукция.

В 59-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа и Джовани Ло Селсо беше безпогрешен за 1:0.

Четвърт час преди края централният бранител Сидней приключи всичко. Той получи топката около централната линия и с дрибъл стигна до наказателното поле. Там със серия впечатляващи финтове се шмугна между двама съперници и вече се озова само на 6-7 метра по диагонал спрямо вратата. Шутът на Сидней към близкия долен ъгъл не беше най-добрият, но и вратарят Столе Димитриевски не се намеси подобаващо – 2:0.

Във временното класиране Бетис остава в подножието на топ 6 с 22 точки, колкото има и 6-ият Леванте. Райо Валекано е 19-и с едва 10 точки.