Аякс изигра силен мач и победи категорично Атлетико Мадрид с 2:0 във втория мач от турнира Amsterdam Tournament.

Атлетико не използва новите си попълнения Хосе Антонио Рейес и Диего Форлан.

Домакините на турнира пък доминираха през цялата среща, въпреки че успяха да преминат гол линията чак през второто полувреме.

Габри откри резултата в първите секунди след почивката, като засече брилянтно центриране на Урби Емануелсон отляво.

Тогава Атлетико се събуди и отправи опасни удари по посока на Маартен Стекеленбург, но стражът на Аякс направи силни спасявания.

Уесли Снайдер удвои аванса на Аякс в шут от границата на наказателното поле в 59-та минута.

Вечерта за холандците бе помрачена от Габри, който получи червен картон за удар с лакът срещу Шимао Саброса.

В следващите срещи от турнира Аякс играе с Арсенал, а Атлетико се изправя срещу Лацио.