Реал Мадрид се завърна начело в класирането на Примера дивисион, след като победи с 1:0 бившия тим на Бернд Шустер Хетафе и измести изкачилия се на върха само за няколко часа Виляреал.

Хетафе имаше повече възможности за отбелязване на гол, но Уче и Каскеро не успяха да преодолеят Касияс. Капитанът на Реал Раул удари греда, а същото през първата част направи Ману Дел Морал от домакините.

Единственото попадение в срещата на Колизеум Алфонсо Перес отбеляза централният бранител на мадридчани Серхио Рамос след пробив на Ариен Робен отляво в 66-ата минута, малко след като Уче бе пропуснал нова добра възможност.

Хетафе можеше да изравни в последната минута на редовното време, но ударът на Даниел Диас уцели гредата на вратата зад Икер Касияс.

Реал води в класирането с 16 точки пред Виляреал с 15 и Барселона с 14. Хетафе е на предпоследна позиция със само две точки от шест мача.