Френският нападател Кевин Гамейро бе големият герой за Валенсия в първия успех на отбора от началото на кампанията. Той отбеляза единственият гол за своя тим при успеха с 1:0 над Реал Сосиедад на „Аноета“ в среща от седмия кръг на Ла Лига.

Това е първа победа за тима от „Местая“, след като в 7 мача във всички надпревари валенсианци бяха регистрирали 5 равенства и 2 загуби (едно от пораженията бе Шампионската лига от Ювентус – 0:2).

Голът на Гамейро в двубоя падна в 36-та минута след асистенция на руснака Денис Черишев.

След този успех Валенсия се изкачи до 12-ата позиция с актив от 8т., докато Реал Сосиедад е 11-ти също с 8т.

Първата част бе доста по-интензивна от втората. Реал Сосиедад изглеждаше по-активният отбор в нея, но все пак Валенсия успя да се добере до аванс.

В 26-та минута Кевин Гамейро вкара топката във вратата на съперника, но реферите отмениха попадение, тъй като французинът е бил в засада. 10 минути по-късно нападателят отри за Валенсия. Основна роля за гола имаше руснакът Денис Черишев, който с хубав пас по земя от левия фланг намери на втора греда Гамейро. Бившият играч на Атлетико Мадрид нямаше как да сгреши на празна врата, давайки аванс на своя тим.

В 41-та минута домакините от Сан Себастиан бяха близо до изравняване. Аритс Елостондо стреля с глава след подаване отдясно, но Норберто Нето направи блестящо спасяване и остави преднината на своя отбор.

В 67-та минута Уилям Жосе пропусна дузпа, дадена за нарушение на Тони Лато срещу играч на домакините в наказателното поле на. Норберто Нето успя с крак да изби слабата топка, летяща към средата на неговата врата.

Второто полувреме не предложи кой знае колко любопитни неща. Най-сериозните опасности бяха пред вратата на Валенсия, след като резервата на домакините Сандро Рамирес опита да застраши Нето с няколко удара от средна дистанция, но целта така и не бе намерена. Гостите, от своя страна, затвориха умело срещата в своя полза по пътя към първия си успех през кампанията.

Реал Сосиедад: Мигел Анхел Моя, Хосеба Салдуа (Сандро Рамирес 46‘), Аритс Елустондо, Раул Навас, Кевин Родригес, Давид Сурутуса, Игор Елорса, Асиер Ияраменди, Микел Мерино (Рубен Пардо 16‘), Уилиям Жосе, Микел Оярсабал (Йон Баутиста 76‘)

Наставник: Асиер Гаритано

Валенсия: Норберто Нето, Рубен Везо, Габрил Паулиста, Муктар Диакаби, Тони Лато, Дани Парехо, Джефри Кондогбия (Франсис Коклен 76‘), Карлос Солер, Денис Черишев (Гонсало Гедеш 60‘), Кевин Гамейро, Мичи Батшуай (Родриго 68‘)

Наставник: Марселино Гарсия Торал