След като разби Реал, при това в Мадрид с 3:0 и дръпна с 14 точки пред големия си съперник, Барселона продължава да получава подаръци и от останалите си „преследвачи“ за титлата, след като всички до петото място се издъниха.

След като Атлетико М падна от Еспаньол с 0:1, а Севиля – от Реал Сосиедад с 1:3, Валенсия също не успя да бие в дербито на област Валенсия – 0:1 срещу гостуващия му Виляреал.

Общо взето всичко бе срещу „прилепите“ в този мач. Първо в 24-ата минута бе зачетен много спорен гол за Виляреал – заради евентуална засада на автора му Карлос Бака.

Валенсия - Виляреал 0:1

източник: БГНЕС

После справедливо бе отменен гол на Валенсия – пак заради засада. Удар на Габриел разтресе гредата, с втори жълт и червен картон в 60-ата минута бе изгонен голаджията Симоне Дзадза. Но гол за Валенсия не падна.

Малка утеха за Валенсия е фактът, че Мануел Тригерос от Виляреал бе изгонен също след два жълти картона в 83-ата минута. Валенсия напъваше цял мач, включително и в самия му край, но не успя да вземе нищо от него.

Барса е лидер с 45, пред Атлетико М 36, Валенсия 34, Реал 31 /1 мач по-малко/, Севиля 29, Виляреал 27 и други.