Шокиращо Севиля загуби с 2:3 на своя стадион „Рамон Санчес Писхуан” от Еспаньол в мач от петия кръг на Примера дивисион. По този начин андалусийците загубиха от двата каталунски отбора за 4 дни.

Гостите поведоха в резултата в 29-та минута чрез Сервара, а до края на първото полувреме домакините не успяха да изравнят, след като направиха куп пропуски пред вратата на Еспаньол.

В 54-та минута Луис Гарсия удвои преднината за каталунците, но след час игра Жарке си отбеляза нелеп автогол и върна надеждите на домакините.

В 69-та минута най-новото попълнение на Севиля, дошлият от ПСВ Аруна Коне изравни резултата 2:2, но 60 секунди преди да изтече редовното време на срещата Раул Тамудо попари надеждите на андалусийците и оформи крайното 2:3.

Във временното класиране на Примера дивисион преди утрешните мачове Еспаньол излезе на пета позиция с актив от седем точки, а Севиля е на шесто място с шест точки, но и мач по-малко.