Севиля се изкачи на четвъртото място два кръга преди края на сезона в Примера Дивисион, след като победи с 3:0 Сантандер – един от преките конкуренти за мястото даващо право на участие в Шампионската лига през другия сезон.

Другият претендент за четвърто място – Атлетико Мадрид – утре гостува на Еспаньол. В момента мадридчани имат равен брой точки със Севиля, но имат и мач по-малко.

В герой за Севиля през този 36-и кръг се превърна Фасио. Последният даде преднината за своя тим в 30-та минута. В средата на второто полувреме отново той – в 65-та минута – удвои преднината за гостите. В 89-та минута Ренато оформи класическата победа за Севиля.

Валенсия пък постигна важна победа в борбата за оставането в елита на Испания и взе трите точки от Сарагоса. Успехът не дойде лесно за „прилепите”. Те откриха в 20-та минута с гол на Давид Силва. Голмайсторът обаче остави съотборниците си с човек по-малко в 86-та минута, когато бе изгонен за втори жълт картон.

С трите точки днес, Валенсия се намира на 5 точки от зоната на изпадащите.

Без Владимир Манчев в състава си Валядолид направи 1:1 като гост на Бетис.